首页 / 陶瓷电容器 / GRM1885C1H8R9DA01D
minImg
GRM1885C1H8R9DA01D
Murata Electronics
型号:
GRM1885C1H8R9DA01D
描述:
CAP CER 8.9PF 50V C0G/NP0 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series GRM
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 8.9 pF