首页 / 陶瓷电容器 / GRM1886S1HR50CD01D
minImg
GRM1886S1HR50CD01D
Murata Electronics
型号:
GRM1886S1HR50CD01D
描述:
CAP CER 0.5PF 50V S2H 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient S2H
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.5 pF