首页 / 陶瓷电容器 / GRM188R61A106KE69D
minImg
GRM188R61A106KE69D
Murata Electronics
型号:
GRM188R61A106KE69D
描述:
CAP CER 10UF 10V X5R 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 µF