首页 / 陶瓷电容器 / GRM2196T2A240JD01D
minImg
GRM2196T2A240JD01D
Murata Electronics
型号:
GRM2196T2A240JD01D
描述:
CAP CER 24PF 100V T2H 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient T2H
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 24 pF