首页 / 陶瓷电容器 / GRM2197U1H223JA01D
minImg
GRM2197U1H223JA01D
Murata Electronics
型号:
GRM2197U1H223JA01D
描述:
CAP CER 0.022UF 50V U2J 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient U2J
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.022 µF