首页 / 陶瓷电容器 / GRM219C81C225KA12D
minImg
GRM219C81C225KA12D
Murata Electronics
型号:
GRM219C81C225KA12D
描述:
CAP CER 2.2UF 16V X6S 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X6S
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.2 µF