首页 / 陶瓷电容器 / GRM21BF51E475ZA01L
minImg
GRM21BF51E475ZA01L
Murata Electronics
型号:
GRM21BF51E475ZA01L
描述:
CAP CER 4.7UF 25V Y5V 0805
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4.7 µF