首页 / 陶瓷电容器 / GRM21BR71E105KA99K
minImg
GRM21BR71E105KA99K
Murata Electronics
型号:
GRM21BR71E105KA99K
描述:
CAP CER 1UF 25V X7R 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1 µF