首页 / 陶瓷电容器 / GRM3166S1H241JZ01D
minImg
GRM3166S1H241JZ01D
Murata Electronics
型号:
GRM3166S1H241JZ01D
描述:
CAP CER 240PF 50V S2H 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient S2H
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 240 pF