首页 / 陶瓷电容器 / GRM31CC81C226KE15L
minImg
GRM31CC81C226KE15L
Murata Electronics
型号:
GRM31CC81C226KE15L
描述:
CAP CER 22UF 16V X6S 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X6S
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 22 µF