首页 / 陶瓷电容器 / GRM32ER61C106KA12K
minImg
GRM32ER61C106KA12K
Murata Electronics
型号:
GRM32ER61C106KA12K
描述:
CAP CER 10UF 16V X5R 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 µF