首页 / 陶瓷电容器 / GRM55D7U2J333JW31L
minImg
GRM55D7U2J333JW31L
Murata Electronics
型号:
GRM55D7U2J333JW31L
描述:
CAP CER 0.033UF 630V U2J 2220
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient U2J
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.033 µF