Murata Electronics
型号:
GRMJN7R61C206ME05D
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP CER 20UF 16V X5R 0704
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.627
$0.627
10
$0.44175
$4.4175
50
$0.33364
$16.682
100
$0.290605
$29.0605
500
$0.21527
$107.635
1000
$0.18297
$182.97
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 16V |
| Size / Dimension | 0.071" L x 0.039" W (1.80mm x 1.00mm) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | GRM |
| Thickness (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Package / Case | 0704 (1810 Metric) |
| Mfr | Murata Electronics |
| Capacitance | 20 µF |
| Features | - |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |
| Base Product Number | GRMJN7R61C |