首页 / 陶瓷电容器 / GRT033C81A104KE01D
minImg
GRT033C81A104KE01D
Murata Electronics
型号:
GRT033C81A104KE01D
描述:
CAP CER 0.1UF 10V X6S 0201
库存 : 3392660
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X6S
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GRT
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.1 µF