首页 / 陶瓷电容器 / GRT033R61A153KE01D
minImg
GRT033R61A153KE01D
Murata Electronics
型号:
GRT033R61A153KE01D
描述:
CAP CER 0.015UF 10V X5R 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Series GRT
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.015 µF