首页 / 陶瓷电容器 / GRT1555C1E271FA02D
minImg
GRT1555C1E271FA02D
Murata Electronics
型号:
GRT1555C1E271FA02D
描述:
CAP CER 270PF 25V C0G/NP0 0402
库存 : 10000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series GRT
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 270 pF