首页 / 陶瓷电容器 / GRT1555C2A2R7CA02D
minImg
GRT1555C2A2R7CA02D
Murata Electronics
型号:
GRT1555C2A2R7CA02D
描述:
CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Series GRT
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.7 pF