首页 / 陶瓷电容器 / GRT155R61A334ME01D
minImg
GRT155R61A334ME01D
Murata Electronics
型号:
GRT155R61A334ME01D
描述:
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Series GRT
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.33 µF