Murata Electronics
型号:
GRT188R61E106ME13D
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP CER 10UF 25V X5R 0603
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.285
$0.285
10
$0.1957
$1.957
50
$0.13072
$6.536
100
$0.11115
$11.115
500
$0.078432
$39.216
1000
$0.068628
$68.628
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | GRT |
| Thickness (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | Murata Electronics |
| Capacitance | 10 µF |
| Features | - |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |
| Base Product Number | GRT188R61E |