首页 / 陶瓷电容器 / GRT21B5C1H223JA02L
minImg
GRT21B5C1H223JA02L
Murata Electronics
型号:
GRT21B5C1H223JA02L
描述:
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GRT
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.022 µF