首页 / 陶瓷电容器 / GRT31CR60J106KE01L
minImg
GRT31CR60J106KE01L
Murata Electronics
型号:
GRT31CR60J106KE01L
描述:
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X5R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series GRT
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 µF