Good-Ark Semiconductor
型号:
GSFC02A05
封装:
SOT-23-3L
批次:
-
描述:
MOSFET, P-CH, SINGLE, -5.00A, -2
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.26315
$2.6315
25
$0.2375
$5.9375
100
$0.164065
$16.4065
250
$0.138168
$34.542
500
$0.112252
$56.126
1000
$0.086355
$86.355
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| FET Feature | - |
| FET Type | P-Channel |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds | 1930 pF @ 10 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 24 nC @ 4.5 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 22mOhm @ 5A, 4.5V |
| Product Status | Active |
| Vgs(th) (Max) @ Id | 1V @ 250µA |
| Supplier Device Package | SOT-23-3L |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 20 V |
| Power Dissipation (Max) | 1.6W (Tc) |
| Series | - |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | 5A (Tc) |
| Mfr | Good-Ark Semiconductor |
| Vgs (Max) | ±12V |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) | 1.8V, 4.5V |
| Package | Tape & Reel (TR) |