GSOT36C-E3-08
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
GSOT36C-E3-08
封装:
SOT-23-3
描述:
TVS DIODE 36VWM 71VC SOT23-3
库存 : 24553
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 52pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 39V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 248W
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Series -
Type Zener
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 71V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V (Max)