首页 / 二极管阵列 / GSXF120A020S1-D3
minImg
GSXF120A020S1-D3
SemiQ
型号:
GSXF120A020S1-D3
品牌:
SemiQ
封装:
SOT-227
描述:
DIODE FAST REC 200V 120A SOT227
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 100 ns
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-227
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 200 V
Series -
Package / Case SOT-227-4, miniBLOC
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 120 A
Diode Configuration 2 Independent
Mfr SemiQ
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 120A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C