首页 / 彩色LED照明 / GT DASPA1.13-GRGT-26-LP-100-R18
minImg
GT DASPA1.13-GRGT-26-LP-100-R18
ams-OSRAM USA INC.
型号:
封装:
SMD
描述:
LED DURIS P5 GREEN 525NM SMD
用户指南
Viewing Angle 120°
Color Green
Height - Seated (Max) 0.052" (1.31mm)
Current - Test 100mA
Current - Max 250mA
Lumens/Watt @ Current - Test 74 lm/W
Size / Dimension 0.102" L x 0.087" W (2.60mm x 2.20mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wavelength 525nm (Typ)
Supplier Device Package SMD
Luminous Flux @ Current/Temperature 24lm (21lm ~ 26lm)
Series DURIS® P 5
Temperature - Test 25°C
Package / Case 1009 (2622 Metric)
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.25V