Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
GXA51C
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 4A 250V
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Operating Position | 1.890" (48.0mm) |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Cable Leads |
| Actuator Type | Roller Plunger |
| Current Rating (Amps) | 4A (AC), 150mA (DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 2,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Series | GXA |
| Voltage Rating - DC | 250 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 1632gf |
| Overtravel | - |
| Electrical Life | - |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.100" (2.5mm) |
| Features | Explosion Proof |
| Package | Bulk |
| Differential Travel | 0.020" (0.5mm) |