GYB1J330MCQ1GS
Nichicon
型号:
GYB1J330MCQ1GS
品牌:
Nichicon
描述:
CAP ALUM HYB 33UF 20% 63V SMD
库存 : 2
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency 240 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Series GYB
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.6 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF