GZC18SGSN-M89
Sullins Connector Solutions
型号:
GZC18SGSN-M89
描述:
CONN HEADER SMD R/A 18POS 2.54MM
用户指南
Insulation Height 0.140" (3.56mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 600VDC
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Thickness - Mating 10.0µin (0.25µm)
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Connector Type Header
Mfr Sullins Connector Solutions
Contact Material Phosphor Bronze
Style Board to Board or Cable
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.318" (8.08mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 125°C