首页 / 延时继电器 / H3CR-H8L DC100-125 M
minImg
H3CR-H8L DC100-125 M
Omron Automation and Safety
型号:
H3CR-H8L DC100-125 M
描述:
RELAY TIME DELAY 12MIN 5A 250V
用户指南
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Delay Time 0.05 Min ~ 12 Min
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series H3CR-H
Function Off-Delay
Voltage - Supply 100 ~ 125VDC
Mfr Omron Automation and Safety
Package Bulk
Timing Adjustment Method Hand Dial
Contact Rating @ Voltage 5A @ 250VAC