H51500510000G
Amphenol Anytek
型号:
H51500510000G
描述:
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 7.62MM
用户指南
Insulation Height 0.591" (15.00mm)
Contact Tail Length -
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Material Flammability Rating UL94 V-0
Header Orientation -
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 10 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry 180°
Contact Material Phosphor Bronze
Features Mating Flange
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG 12-26 AWG
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Number of Positions 15
Positions Per Level 15
Torque - Screw -
Termination Style Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Color Green
Wire Strip Length 9-10mm
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Current - IEC -
Series H5
Type Plug, Male Pins
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.300" (7.62mm)