HBG-160P-36B
MEAN WELL USA Inc.
型号:
HBG-160P-36B
描述:
LED DVR CC/CV ACDC 21.6-36V 4.4A
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.91" Dia x 1.34" H (124.6mm x 34.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4.4A
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series HBG-160P (160W)
Power (Watts) 158 W
Type Constant Current, Voltage
Efficiency 92%
Voltage - Output 21.6 ~ 36V