HBU271KBBCJ0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
HBU271KBBCJ0KR
描述:
CAP CER 270PF 2KV N750 RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient N750
Size / Dimension -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series HBU
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 270 pF