HBX472SBBCF0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
HBX472SBBCF0KR
描述:
CAP CER 4700PF 2KV RADIAL
库存 : 162
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series HBX
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 pF