首页 / 晶体 / HC-49/U-S49152000ABJB
minImg
HC-49/U-S49152000ABJB
Citizen Finedevice Co Ltd
型号:
HC-49/U-S49152000ABJB
描述:
CRYSTAL 49.1520MHZ 18PF TH
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Size / Dimension 0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.66mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series HC-49/U-S
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Operating Mode 3rd Overtone
Frequency 49.152 MHz