HC0805CG4R7C631
Meritek
型号:
HC0805CG4R7C631
品牌:
Meritek
描述:
CAP CER 4.7PF 630V C0G/NP0 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.25mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series HC
Thickness (Max) -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 4.7 pF