HC1-HL-AC115V
Panasonic Electric Works
型号:
HC1-HL-AC115V
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 115V
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 10 A
Coil Current 11.4 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 34.5 VAC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 115VAC
Contact Material Silver Alloy
Must Operate Voltage 92 VAC