HC1206XR103K501
Meritek
型号:
HC1206XR103K501
描述:
CAP CER 10000PF 500V X7R 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Series HC
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 10000 pF