HC1210XR684K101
Meritek
型号:
HC1210XR684K101
品牌:
Meritek
描述:
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1210
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series HC
Thickness (Max) -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 0.68 µF