HC1812YV474Z251
Meritek
型号:
HC1812YV474Z251
品牌:
Meritek
描述:
CAP CER 0.47UF 250V Y5V 1812
用户指南
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Product Status Active
Ratings -
Series HC
Thickness (Max) -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Mfr Meritek
Capacitance 0.47 µF