HC2-HP-DC100V-F
Panasonic Electric Works
型号:
HC2-HP-DC100V-F
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 100V
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 7 A
Coil Current 11 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 10 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 10 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 100VDC
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Must Operate Voltage 80 VDC