HC2E-H-AC200V-F
Panasonic Electric Works
型号:
HC2E-H-AC200V-F
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 200V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style Plug In, 8 Pin
Contact Rating (Current) 3 A
Coil Current 6 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 33.33 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 60 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 200VAC
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Must Operate Voltage 160 VAC