HC2E-H-DC12V-F
Panasonic Electric Works
型号:
HC2E-H-DC12V-F
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 3 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HCE
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Must Operate Voltage 9.6 VDC