HC2E-HP-DC12V
Panasonic Electric Works
型号:
HC2E-HP-DC12V
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 3 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 1.2 VDC
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 12VDC
Contact Material Silver Alloy
Must Operate Voltage 9.6 VDC