HC3-H-AC48V
Panasonic Electric Works
型号:
HC3-H-AC48V
描述:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 48V
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 7 A
Coil Current 25 mA
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 14.4 VAC
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 48VAC
Contact Material Silver Alloy
Must Operate Voltage 38.4 VAC