HC4D-HL-DC100V
Panasonic Electric Works
型号:
HC4D-HL-DC100V
描述:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 100V
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style Plug In, 14 Pin
Contact Rating (Current) 3 A
Coil Current 10 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 10 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 10 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 100VDC
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Must Operate Voltage 80 VDC