HC4D-HP-AC115V
Panasonic Electric Works
型号:
HC4D-HP-AC115V
描述:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 115V
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 3 A
Coil Current 11.4 mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 34.5 VAC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 115VAC
Contact Material Silver Nickel (AgNi)
Must Operate Voltage 92 VAC