HC4E-H-AC200V
Panasonic Electric Works
型号:
HC4E-H-AC200V
描述:
RELAY GEN PURP 4PDT 200VAC
用户指南
Operating Temperature -50°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style Plug In, 14 Pin
Contact Rating (Current) 2 A
Coil Current 6.6 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 30.303 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 60 VAC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HC4E
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 200VAC
Contact Material Silver Alloy, Cadmium Free
Must Operate Voltage 160 VAC