HC4ED-HTM-DC48V
Panasonic Electric Works
型号:
HC4ED-HTM-DC48V
描述:
RELAY GEN PURP 4PDT 48V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Switching Voltage 250VAC - Max
Termination Style Plug In
Contact Rating (Current) 1 A
Coil Current 18.5 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 2.6 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 4.8 VDC
Contact Form 4PDT (4 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HCE
Operate Time 20 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 48VDC
Contact Material Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Must Operate Voltage 38.4 VDC