首页 / 晶体 / HCM4911059200CCNT
minImg
HCM4911059200CCNT
Citizen Finedevice Co Ltd
型号:
HCM4911059200CCNT
描述:
CRYSTAL 11.0592MHZ 30PF SMD
用户指南
Load Capacitance 30pF
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Frequency Tolerance ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Frequency Stability ±100ppm
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Series HCM49
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Operating Mode Fundamental
Frequency 11.0592 MHz