首页 / 晶体 / HCM496500000ANJT
minImg
HCM496500000ANJT
Citizen Finedevice Co Ltd
型号:
HCM496500000ANJT
描述:
CRYSTAL 6.5000MHZ 18PF SMD
用户指南
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Frequency Stability ±80ppm
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series HCM49
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Citizen Finedevice Co Ltd
Operating Mode Fundamental
Frequency 6.5 MHz